Son günlerde dolar kurunun anormal artışı sebebiyle servis fiyatlarımız otomatik olarak güncellenmektedir. Bu artışın sebebi begenii.net değil dolar endeksli olan servislerdir. Bilgilerinize...

Instagram Fotoğraf Kalitesi Neden Düşüyor?

Instagram Fotoğraf Kalitesi Neden Düşüyor?

Sosyal medya platformları arasında son derecede dikkat çeken bir halde bulunan Instagram ile beraber her gün binlerce resim ortaya çıkıyor. Fotoğraf ve video yüklemeleri gerçekleştirilse de bu hususta en üst kalitenin hayata geçirilmesi beklenmelidir. Her bir Instagram kullanıcısının maruz kaldığı konular arasında yer alan fotoğraf kalitesinin düşmesine dair çözüm arayışı içerisine girdikleri bilinmektedir.

Instagram odaklı olarak fotoğraf paylaşımları etkin bir biçimde gerçekleşmektedir. Kullanıcıların var olan profillerinde olası soruna dair çözüm arayışına girmeleri de bir hayli basittir. Ancak doğru adımlar atmakla beraber daha net resimlere erişmek ve takipçilere sunmak gerçekleşebilecek olan durumlar arasında bulunacaktır.

Instagram Fotoğraf Kalitesi Nasıl Ayarlanır?
Instagram içerisine fotoğraf yüklemeden önceki süre zarfında çekim işlemlerinde dikkatli olmak gerekmektedir. En uygun kalitede resimlere bu biçimde ulaşılabilir.

  • Yapılacak olan çekimler doğru ışık altında yapılmalıdır. Işığın yetersiz olması ya da yanlış seçilmesi fotoğraf kalitesini etkileyecektir.
  • Işık konusunda aşırıya kaçılması halinde karanlık ya da fazlasıyla aydınlık olan resimler ortaya çıkacaktır.
  • Mobil cihazlarla çekim yapılması durumunda mutlaka gerekli çekim ayarlamaları yapılmalıdır. Portre ve HDR gibi çekim modları arasından seçim yapmak bir hayli önemlidir.
  • Fotoğraf çekimi esnasında odaklama yapmak da önemlidir. Titreşime maruz kalınmaması adına tripod kullanımı da bu süre zarfında önerilmektedir.
  • Fotoğrafların daha kaliteli görünmesi için efektler de kullanılabilir.