Son günlerde dolar kurunun anormal artışı sebebiyle servis fiyatlarımız otomatik olarak güncellenmektedir. Bu artışın sebebi begenii.net değil dolar endeksli olan servislerdir. Bilgilerinize...

Instagram Hikaye Oy Verme Hilesi 2022 (Anında Gönderim)

Instagram Hikaye Oy Verme Hilesi 2022 (Anında Gönderim)

Instagram’da ön plana çıkmak isteyen pek çok kullanıcı Instagram hikaye oy verme hilesi kullanmak istemektedir. Bu hile, kullanıcıların story üzerinden paylaştıkları anketlere daha fazla oy kullanılmasını sağlayarak etkileşim seviyesinin artmasına yardımcı olacaktır. Aynı zamanda Instagram hikayeleriniz çok daha profesyonel görüneceği için çok daha kısa bir süre içerisinde başarılı bir Instagram hesabına sahip olabilirsiniz. 

Günümüzde Instagram platformu için sunulan pek çok hizmet bulunmaktadır. Bu hizmetler arasında yer alan hikaye oy verme hilesi, Instagram’da çok daha sosyal, başarılı, profesyonel ve güvenilir bir imaj oluşturulmasına yardımcı olmaktadır. Bu da demek oluyor ki, başarılı olmak isteyen ve hesabını geliştirmek için uzun uğraşlar vermekten kaçınan her birey, Instagram oy verme hilesi kullanarak hayalindeki gibi bir sosyal medya hesabına sahip olabilmektedir. 

Instagram Hikaye Oy Verme Hilesi Ne İşe Yarar?

Anket hilesi olarak da bilinen hikaye oy verme hilesi, sosyal medyada başarılı olmak isteyenler tarafından sıkça tercih edilmektedir. Anket hilesinin temel amacı, anket paylaşımlarının daha yüksek etkileşime sahip olmasını sağlamaktır. Buna ek olarak anketlere gelen yüksek oy sayısı, insanlarda bir güven duygusu oluşturmaktadır. Örnek vermek gerekirse bir hikaye paylaşımında 10 kişinin oy kullanması ile 1000 kişinin oy kullanması aynı etkiyi yaratmayacaktır. Bu nedenle eğer hikayelerinizde anket paylaşıyorsanız hikaye oy verme hilesi kullanmanız oldukça faydalı olacaktır. 


Instagram Hikaye Oy Verme Hilesi Güvenilir Mi?

Instagram oy verme hilesi yapmak isteyen kişiler, bu eylemlerin güvenilir olup olmadığını merak etmektedir. Günümüzde pek çok firma oy hilesi hizmeti verse de, bu hizmetlerin tamamının güvenil olduğunu söylemek imkansızdır. Firmamızda verilen oy hilesi de dahil olmak üzere tüm hizmetler şifresiz olduğu için güvenilirdir. 

Hikaye oy kullanma hilesinden faydalanmak isteyen kişiler, hesaplarının güvenli kalmasını sağlamak için firmamızdan hizmet alabilmektedir. Buna ek olarak firmamızda kullanılan programlar zararsız olduğu için hesabınızın kapatılması gibi bir durum söz konusu olmayacaktır. 

Instagram Hikaye Oy Verme Hilesi Avantajları 

Instagram hikaye oy verme hilesi kullanmanın pek çok avantajı bulunmaktadır. Özellikle kısa sürede büyümek isteyen sosyal medya hesapları için birçok faydası olan anket hilesi, Instagram’da bilinirlik seviyesini arttırmak isteyenler için ideal işlemler arasında yer almaktadır. Bu hizmetlerin bazı avantajları aşağıdaki listede sıralanmaktadır. 

1.     Instagram’da daha sosyal bir imaj çizmeye yardımcı olacaktır. 

2.     Takipçi sayısının doğal şekilde artmasına destek olur. 

3.     Etkileşimi arttırır ve bu sayede Instagram’da bilinirlik düzeyinin artmasına vesile olur. 

4.     Hikaye etkileşimleri büyük ölçüde artacağı için keşfet sekmesine çıkmak çok daha kolay olacaktır. 

5.     Özellikle Instagram üzerinden hizmet veren firmalar, hikaye oy verme hilesi ile satışlarının artmasına destek olabilmektedir. 

Yukarıda da görülebildiği üzere Instagram hikayelerine eklenebilen oy kullanma özelliğinin arttırılması birbirinden farklı ve etkili avantajları beraberinde getirmektedir. 

Instagram Hikaye Oy Verme Hilesi Fiyatları 

Anket bot basma Instagram şifresiz konusu üzerine araştırma yapan bireyler, ayrıca bu hizmetlerin fiyatlarını da merak etmektedir. Bu noktada bilinmesi gerekir ki, bot basma işlemi gerçek olmayan hesaplar tarafından gerçekleştirildiği için kalıcı bir sonuç vermemektedir. Gerçek oy hilesinin fiyatlarında gelindiğinde ise pek çok farklı paketin olduğu ve bu paketlerin içeriğine göre fiyatların değişken olduğu bilinmektedir. Eğer siz de Instagram hikaye oy kullanma hilesi gibi paketleri kullanmak istiyorsanız, web sitemizdeki paketlere göz atabilir ve Instagram hesabınızı geliştirirken uygun fiyatlı ve kaliteli hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. 

 

Ler mais

2022 Güncel Youtube Gelir Hesaplama

2022 Güncel Youtube Gelir Hesaplama

Youtube gelir hesaplama, Youtube içerik üreticilerinin kazancını merak eden ya da Youtube’da içerik üreticisi olmayı planlayan kişilerin başlıca araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Youtube, dünyanın en çok kullanılan 2. web sitesi olarak karşımıza çıkmaktadır ve bu platformda milyonlarca insan video paylaşarak para kazanabilmektedir. Aylık 2 milyardan fazla kullanıcının giriş yaptığı bu platformda, kazancın ne olacağını belirleyen birçok faktör bulunmaktadır. 

Youtube kazancını hesaplamak için kullanılabilecek birden fazla yöntem bulunmaktadır. Ancak 1000 izlenme başına her içerik üreticisinin alacağı ücret aynı olmayacağı için kazanç tahmini yapmak her zaman doğru sonucu vermemektedir. Siz de Youtube gelirlerinin nasıl hesaplandığı hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, aşağıdaki başlıkları inceleyebilirsiniz. 

Youtube Kazanç Tablosu 

Youtube üzerinden aylık ne kadar kazanıldığını öğrenmek isteyenler, Youtube kazanç tablosu inceleme işlemi yapabilmektedir. Youtube kazanç tablosu tahmini gelir hesaplamasını kanal durumuna bakarak belirlemektedir. Yani, Youtube içerik üreticileri Youtube Studio üzerinden ortalama bir sonuca varabilmektedir. https://studio.youtube.com linki üzerinden iş ortağı programına giriş yapıp verilerinizi kontrol edebilirsiniz. 

Youtube Studio hesabınızda belirtilen BGBM adlı terim, asıl kazancınızın ne kadar olduğunu belirleyecektir. Zira bu terim “Bin Gösterim Başı Maliyet” anlamına gelmektedir ve reklam verenlerin 1000 defa reklam göstermesi durumunda içerik üreticilere ödeyeceği tutarı belirtmektedir. Bahsi geçen bu gelir hesaplama yöntemi, gerçek kazanca en yakın sonucu vermektedir.

Youtube 1000 İzlenme Kaç TL?

Youtube gelirini hesaplamak isteyen kişilerin en çok yönelttiği sorulardan bir tanesi de Youtube 1000 izlenme kaç TL şeklindedir. Bu noktada bilinmesi gereken en önemli detay, Youtube kazancının video izlenme başına değil, reklam izlenme başına verilmesidir. Yani, içerik üretici kişiler paylaştıkları videodan gelir elde etmemekte, bunun yerine videonun arasında gösterilen reklamlar kazanç sağlamaktadır. Bu bağlamda genel olarak 1000 izlenme 4 ila 25 TL arasında kazanç getirmektedir. 

Youtube 1000 izlenmenin kaç TL olacağı, hem bölgeye hem de reklama bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bazı reklamlar çok spesifik olduğu için reklam verenler çok daha yüklü ödemeler yapabilmekte ve 1000 TL izlenme başına elde edilen kazanç 50 TL’nin de üstüne çıkabilmektedir. Bu nedenle net bir kazanç bilgisi belirtmek yanlış olacaktır.  

Youtube Tahmini Gelir Düşmesi Neden Olur?

Youtube tahmini gelir oranını Youtube Studio aracılığıyla görüntüleyen kişiler, bu gelirlerin düştüğünü fark edebilmektedir. Youtube tahmini gelir düşüyor sorunu yaşıyorsanız, bu noktada kanalınızda etkileşim, beğeni, izlenme oranlarınıza göre tahmini gelirin oluştuğunu bilmelisiniz. Örnek vermek gerekirse, ay başlangıcında izlenme oranlarınız yüksekse, algoritma buna göre bir tahmin yapacaktır. Ancak ay sonuna doğru izlenme sayılarınız düşerse, tahmini gelir de orantılı olarak düşecektir. 

Kısaca özetlemek gerekirse, tahmini kazancın düşmesi ya da artması tamamen Youtube kanalınızın başarısına bağlıdır. Eğer ay boyunca izlenmeniz yüksek olursa tahmini kazanç oranı da yüksek olur. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi bu izlenme oranları ay boyunca düşerse tahmini kazanç daha düşük olacaktır. 

Youtube Reklam Geliri Hesaplama 

Eğer Youtube reklam geliri hesaplama işlemi yapmak istiyorsanız, 1000 izlenme başına 4 ila 25 TL arasındaki hesaplamayı kullanabilirsiniz. Yapacağınız bu hesaplamanın tamamen tahmini olduğunu unutmamalısınız. Zira her reklam aynı ücrette değildir. Reklam bedellerinin ne kadar olacağı ise reklam verenlere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Youtube Studio ile bağlanabilen gelir hesaplama uygulamalarını kullanarak da tahmini gelirinizin ne olacağını öğrenebilir ve bu sayede her ay Youtube üzerinden kazanacağınız ortalama tutarı görüntüleyebilirsiniz.

Ler mais

Instagram Beğeni Hilesi Sorunsuz Şifresiz 2022

Instagram Beğeni Hilesi Sorunsuz Şifresiz 2022

Instagram beğeni hilesi sorunsuz şifresiz sayesinde gönderilerinize gelen beğeni sayılarını herhangi bir problem yaşamadan anında artırabilirsiniz. Çoğu sosyal medya kullanıcısı, sosyal medya hesaplarını tehlikeye attığını düşünerek hile kullanmaktan yana değildir. Ancak güvenilir sitelerden yardım aldığınız takdirde verimli sonuç alabildiğinizi de rahatlıkla fark edebilirsiniz.

Instagram hesabı kullanarak bu mecrada gelişmek ve aynı zamanda para kazanmak istiyorsanız bu amaca uygun hareket etmeniz gerekmektedir. Yani mevcut hesabınızın gelişmesi ve etkileşim oranlarının yüksek olması oldukça önemlidir. Tabi bunun için de doğru yöntemlerden yararlanarak hesabınızı geliştirmeniz ve keşfedilmesini sağlamanız gerekmektedir. Konuyla alakalı bilmeniz gereken diğer detaylar alt başlıklarda detaylı bir şekilde açıklanmıştır.

Instagram Beğeni Hilesi Sorunsuz Şifresiz Nedir?

Bazı insanların şifresiz beğeni kapsamında oldukça yanlış bilgilere sahip olduğu fark edilmektedir. Burada şifresiz kelimesinde anlatılmak istenen aslında hesabınızın şifresidir. Beğeni artırmak için tercih ettiğiniz pek çok sitede öncelikle Instagram bilgilerinizi kullanarak giriş yapmanız talep edilmektedir ki bu oldukça tehlikeli olacaktır.

Tam da bu noktada şifresiz seçeneği ile alakalı Instagram beğeni hilesi sorunsuz şifresiz nedir başlığı ele alınan içeriklerden biri haline gelmiştir. Sorunsuz bir şekilde çalışan bu hile, Instagram şifrenizi ve diğer bilgilerinizi talep etmeden beğeni transferi yapmaya yardımcı olmaktadır. Yine de hesabınızın güvende kalmasını istiyorsanız çeşitli güvenlik önlemlerini aktif hale getirerek hesabınızı koruyabilirsiniz.

Instagram Beğeni Hilesi Sorunsuz Şifresiz Nasıl Yapılır?

Instagram beğeni hilesi sorunsuz şifresiz nasıl yapılır sorusu da bahsi geçen bu işlemin nasıl yapılacağı ve beğenilerin nasıl transfer edileceğini merak eden bireyler tarafından araştırılmaktadır. Oldukça basit olan bu işlemi yapabilmek için aşağıda yer alan adımları uygulayabilirsiniz.

 • Öncelikle şifresiz beğeni transferi yapan bir site bulmalısınız.
 • Ardından beğeni sayısını artırmak istediğiniz gönderinin bağlantı adresini kopyalayın.
 • Daha sonra kopyaladığınız adresi sitedeki ilgili alana yapıştırın.
 • İstediğiniz beğeni sayısını da yazdıktan sonra işlemi tamamlayabilirsiniz.

Sıralanan bu adımları tamamladığınızda istediğiniz gönderiye talep ettiğiniz beğeni sayısının geldiğini fark edebilirsiniz. Böylece istediğiniz gönderiye aynı işlemi uygulayarak beğeni sayılarınızın artmasını sağlayabilirsiniz. 

Instagram Beğeni Hilesi Sorunsuz Şifresiz Farkı Nedir?

Instagram gönderileri için uygulanacak olan Instagram beğeni hilesi, beraberinde ne gibi farklarının olduğu konusunda da sıklıkla ele alınmaktadır. Bu konuda hizmet vermekte olan pek çok site ve işlem olduğu fark edilmektedir. Ancak sorunsuz olan bu seçeneğin pek çok farkla ön planda olduğu da görülmektedir.

Örneğin bazı sitelerde istenilen beğenilerin gelmediği ve hatta hesapların tehlikeye girdiği görülmektedir. Ancak bu yöntemin tercih edilmesine bağlı olarak verimli sonuçların alındığını ve istenilen beğenilerin belirtilen sayı kadar geldiğini fark edebilirsiniz. Beğeni almama gibi bir sorun yaşamak istemiyorsanız tercih edeceğiniz sitenin ne kadar güvenilir olduğunu sorgulamanız gerekmektedir.

Instagram Beğeni Hilesi Sorunsuz Şifresiz Faydaları

Fotoğraf beğeni hilesi yapabilmek için pek çok Instagram kullanıcısının bu alanda paylaşılan yöntemlere göz attıkları fark edilmektedir. Pek çok yöntem olsa da bazı yöntemlerin güven vermediği ve hatta Instagram hesaplarını tehlikeye attığı da görülmektedir. 

Bu tarz olumsuz durumlarla karşılaşmamak ve aynı zamanda tercih edilen seçenekten verim alabilmek için sorunsuz olan beğeni hilesi önerilmektedir. Instagram giriş bilgilerinizi kullanmadan tamamlayabileceğiniz bu beğeni artırma adımları sayesinde hesabınızın ön planda kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Aynı zamanda şifre talep eden diğer sistemlere kıyasla hesabınızın güvenliğini düşünen bu seçenek, şifresiz işlem yapmanıza da olanak tanımaktadır. İstediğiniz gönderinin adresini kopyalamanız yeterli olacaktır.

Ler mais

Instagram 10k Takipçi Hilesi 2022

Instagram 10k Takipçi Hilesi 2022

Instagram 10k takipçi hilesi, Instagram takipçi kazanma konusunda tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır. Pek çok kullanıcı, hesabının ön planda olması adına bu tarz yöntemleri tercih ederek kısa zamanda takipçi kazanmaktadır. Bu işlemin pek çok avantajı olsa da bazı durumlarda zararlı bir tercih de olabilmektedir. 

Takipçi hilesi konusunda dikkatli adım atarak büyük başarı elde etmek mümkündür. Henüz yeni bir hesabınız varsa ve bu hesabı kısa zamanda büyütmek istiyorsanız hile tercih etmeniz oldukça normaldir. Ancak hile yapacağınız sitenin kesinlikle güvenilir olması gerekmektedir. Aksi halde hesabınızın güvenliği tehlikeye girecek ve hesabınızın kapatılması dahi söz konusu olacaktır.

Instagram 10k Takipçi Hilesi Nedir?

Sosyal medyalarda hile kullanma konusunda ön yargılı olan pek çok kişi bulunmaktadır. Ancak doğru yöntemlerle kullanılan hilelerin oldukça işe yaradığı da fark edilmektedir. Bu noktada Instagram hesapları için hile kullanılacağı zaman Instagram 10k takipçi hilesi nedir sorusu, bu alanda hileden yararlanmak isteyen bireyler tarafından detaylı bir şekilde incelenmektedir.

10k takipçi hilesi, spesifik bir işlem olmakla birlikte takipçi hilelerine bakmakta fayda vardır. Instagram hesaplarında olmazsa olmaz takipçilerin kısa zamanda artmasını sağlayan bu işlem, daha pek çok detayı etkileyerek hesabın kısa zamanda gelişmesini sağlamaktadır. Tabi bu gelişmelerden yararlanabilmek ve aynı zamanda hesabın güvenliğini sağlayabilmek için güvenilir siteleri tercih etmeniz tavsiye edilmektedir.

Instagram 10k Takipçi Hilesi Nasıl Yapılır?

Instagram 10k takipçi hilesi nasıl yapılır veya hangi yöntemlerle yapılması gerekir gibi soruların da bu işlemin gerçekleştirilmesi konusunda merak edildiği fark edilmektedir. Instagram hesabınıza 10k takipçi kazandırmak istiyorsanız öncelikle güvenilir bir site bulmanız gerekmektedir. Bu site üzerinden yapacağınız işlemler neticesinde hesabınıza 10k takipçi kısa zamanda tanımlanacaktır.

Bahsi geçen bu işlemi gerçekleştirdikten sonra daha pek çok alanda fayda göreceğinizi bilmeniz gerekmektedir. Etkileşim kazanma konusunda oldukça faydalı olan bu işlem sayesinde hesabınızın diğer hesaplar tarafından keşfedilme oranları da artacaktır. Tabi tüm bu avantajlar için güvenli yöntemleri tercih etmeniz ve dikkatli olmanız oldukça önemlidir.

Instagram 10k Takipçi Hilesi Avantajları Nelerdir?

Bir önceki başlıkta bahsedilen bu avantajlar hakkında Instagram 10k takipçi hilesi avantajları, bu işlemin yapılmasından hemen önce merak edilen başlıklar arasında yer almaktadır. Hile denildiği zaman bu işlemin aslında yanlış olduğu ve hesabın kapatıldığı gibi sonuçların olduğu düşünülmektedir. Bu tarz sonuçların olmasının yanı sıra başarı elde eden kullanıcılar da bulunmaktadır.

 • Yorum ve beğeni kapsamında etkileşim oranları artar.
 • Takipçi elde edilmeye devam edilir.
 • Instagram keşfet kısmında görüntülenme oranları artar.
 • Hesabın kısa zamanda gelişmesi ve keşfedilmesi sağlanır.

Sıralanan bu ve buna benzer avantajları kapsayan takipçi hilesi, Instagram platformunda başarılı olmak isteyen bireylerin öncelikli tercihleri arasında yer almaktadır.

Instagram 10k Takipçi Hilesinin Dezavantajları

Instagram 10k takipçi hilesinin dezavantajları da bir önceki başlıkta ele alınan avantajların yanı sıra merak edilen içeriklerden birisidir. Hile kullanılan tüm sosyal medyalarda yaşanan veya yaşanması muhtemel bazı dezavantajlar bulunmaktadır. Bu dezavantajların yaşanmaması için oldukça dikkatli olunması ve güvenilir yöntemlerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Öncelikle hileyi yapacağınız sitenin veya programın kesinlikle güvenilir olması gerekmektedir. güvenilir olmayan hile programlarının hesabınızın kapatılmasında büyük etken olduğu fark edilmektedir. Aynı zamanda gönderilere gelen yorum ve beğenilere kıyasla takipçi sayısının yüksek olması da güvenlik açığı anlamına gelmektedir. Bu durumda Instagram yetkilileri hesabınızın askıya alınmasını veya kapatılmasını talep edecektir.

Ler mais

Instagram Butik Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram Butik Hesabı Nasıl Açılır?

Sosyal medya genelinde para kazanmanın pek çok yolu vardır. Instagram içerisinde de bu tip bir işleyiş herkesin ilgisini çeken ve yöneldikleri bir konumda da bulunmaktadır. Instagram içerisinde e-ticaret faaliyetleri de butik hesaplar doğrultusunda gelişme gösterebilecektir. Farklı giyim ürünlerini bu profillerden satışa çıkarma gibi bir imkan açığa çıkacaktır. 

Instagram butik hesap açmak için ilk olarak profil oluşturmak gerekecektir. Ancak bu profiller bireysel olmayacağından ötürü ticari hesap olarak kayıt olunması gerektiği de vurgulanmaktadır. Kayıt yaptırmadan önceki süre zarfında bu kriterin son derecede dikkate alınması gerektiği ifade edilmektedir. Böylelikle en uygun başlangıçlar sorunsuz bir şekilde tamamlanabilecektir. 

Instagram butik hesapları açarken en önemli konulardan bir tanesi de hesabın adının ve hangi tip ürünleri barındıracağının bilinmesi yönündedir. İlk başta bu şekilde adımlar atmak daha kararlı ve net bir e-ticaret sürecine dahil olmak için önemli bir konu olarak ele alınmaktadır. Butik hesabın açılması konusunda bu kriterin fazlasıyla dikkate alınması gereken bir husus olduğu bilinmelidir. 

Butik hesabın isminin belirlenmesiyle beraber marka isminin belirlenmesi de gerekecektir. Instagram butik hesaplarının bu denli ilgi çekici bir hal alması hususunda isimleri de bir hayli önemlidir. Sadece isimlerinden kaynaklı olarak bile popüler olmaları durumu ortaya çıkacağından dolayı herkesin ciddiye aldığı bir husus olduğu da bilinen konular arasında olmalıdır.

Ler mais

Instagram Butik Hesabı Açmak Mantıklı Mı?

Instagram Butik Hesabı Açmak Mantıklı Mı?

Sosyal medya son zamanlarda para kazandırmasıyla da ön planda yer almaktadır. Instagram içerisinde de bu tarz bir özellik öne çıkmakta ve binlerce kişi tarafından tercih edilmektedir. Bu tip seçeneklerden bir tanesi olan Instagram butik hesapla beraber bir nevi e-ticaret işlemleri sosyal medyada gerçekleşebilecektir. Satış yaparak e-ticaret odaklı fikirleri Instagram içerisinde yansıtmak da bir hayli kolay olarak gerçekleşebilecektir. 

Instagram butik hesap açmak için ilk olarak belirli bir fikre sahip olmak gerekecektir. Başlangıç adımında ne tür giyim ürünlerinin satışa çıkarılacağı ve fiyat aralığının ne türde gelişebileceği belirlenmelidir. Aynı zamanda da marka adı ve hedef kitle gibi detaylar da baz alınması gereken hususlar arasında bulunmalıdır. 

Ek iş yapmak isteyenlerin ya da yeni bir arayışa girme niyetinde olanların Instagram en büyük yardımcısı olacaktır. Sosyal medyadan para kazanma konusunda butik hesaplar yardımıyla para kazanmak son derecede basit bir biçimde olacaktır. Bunun için Instagram ticari profillerini meydana getirmek gerekecektir. 

Hesabı meydana getirme evresinde butiklere uygun bir biçimde ve dikkat çeken bir isim seçmekte fayda vardır. Sonrasında da ne tür aşamaların içerisinde yer alınması gerektiği de araştırılmalıdır. Öte yandan vergi durumu ve ne kadar gelir getirebileceği gibi konular da baz alınmalıdır. Böylelikle ilk adım atılacak ve giderek daha da etkin bir Instagram butik hesabına sahip olma durumu ortaya çıkacaktır. 


Ler mais

Instagram Geçici Hesap Dondurma Linki

Instagram Geçici Hesap Dondurma Linki

Instagram hesaplarını askıya almak isteyen ve bir süre bu sosyal medya mecrasından uzak kalma amacı doğrultusunda hareket eden kişilerin https://help.instagram.com/ adresinden gerekli sonuçlara ulaşmaları muhtemel olmaktadır. Bu hesap dondurma işlemleri kısa süre içerisinde gerçekleşse de ne şekilde tamamlanacağına dair bilgi sahibi olmak da bir hayli önemlidir.

Hesapları dondurmak isterken kalıcı olarak silmenin önüne geçmek için aşama aşama bu yolu izlemek önemlidir. Geçici olarak hesabını erişime kapatmak isteyen Instagram kullanıcılarının bu doğrultuda sonuç almaları gibi bir duruma erişmeleri hali gözlemlenebilmektedir. Kolay yoldan hedefledikleri sonuçlara erişmeleri hali de aktif bir biçimde ortaya çıkacak seviyede bulunacaktır.

Instagram hesaplarını geçici olarak dondurma işlemleri hakkında https://help.instagram.com/ adresinden gerekli bilgiler edinilebilir. Ancak bu platformda genel olarak resimli anlatımlara yer verilmediğinden ötürü kullanıcıların farklı bir bilgi alanına yönelmeleri kesin olarak görülen bir durumdur. Bu durumun önüne geçmek için farklı yöntemler kullanılabilmektedir.

Instagram profilinin sağında bulunan düzenleme simgesine tıklanarak başlangıç yapılabilir.

Açılan yeni pencerede sağ kısımda yer alan “Hesabımı geçici olarak kapat” butonuna tıklanarak, bu işlem hayata geçirilebilir.

Sonrasında Instagram profil şifresi tekrardan girilerek, neden kapatıldığına dair bir seçim yapılabilir.

Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonraki süre zarfında Instagram hesabı istenildiği kadar askıya alınacak ve diğer kullanıcıların göremeyecekleri bir vaziyette yer almasıyla da öne çıkacaktır. 

Ler mais

Instagram Fotoğraf Kalitesi Neden Düşüyor?

Instagram Fotoğraf Kalitesi Neden Düşüyor?

Sosyal medya platformları arasında son derecede dikkat çeken bir halde bulunan Instagram ile beraber her gün binlerce resim ortaya çıkıyor. Fotoğraf ve video yüklemeleri gerçekleştirilse de bu hususta en üst kalitenin hayata geçirilmesi beklenmelidir. Her bir Instagram kullanıcısının maruz kaldığı konular arasında yer alan fotoğraf kalitesinin düşmesine dair çözüm arayışı içerisine girdikleri bilinmektedir.

Instagram odaklı olarak fotoğraf paylaşımları etkin bir biçimde gerçekleşmektedir. Kullanıcıların var olan profillerinde olası soruna dair çözüm arayışına girmeleri de bir hayli basittir. Ancak doğru adımlar atmakla beraber daha net resimlere erişmek ve takipçilere sunmak gerçekleşebilecek olan durumlar arasında bulunacaktır.

Instagram Fotoğraf Kalitesi Nasıl Ayarlanır?
Instagram içerisine fotoğraf yüklemeden önceki süre zarfında çekim işlemlerinde dikkatli olmak gerekmektedir. En uygun kalitede resimlere bu biçimde ulaşılabilir.

 • Yapılacak olan çekimler doğru ışık altında yapılmalıdır. Işığın yetersiz olması ya da yanlış seçilmesi fotoğraf kalitesini etkileyecektir.
 • Işık konusunda aşırıya kaçılması halinde karanlık ya da fazlasıyla aydınlık olan resimler ortaya çıkacaktır.
 • Mobil cihazlarla çekim yapılması durumunda mutlaka gerekli çekim ayarlamaları yapılmalıdır. Portre ve HDR gibi çekim modları arasından seçim yapmak bir hayli önemlidir.
 • Fotoğraf çekimi esnasında odaklama yapmak da önemlidir. Titreşime maruz kalınmaması adına tripod kullanımı da bu süre zarfında önerilmektedir.
 • Fotoğrafların daha kaliteli görünmesi için efektler de kullanılabilir. 

Ler mais

YouTube Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

YouTube Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Video paylaşım sitesi denilince akla ilk gelen YouTube, farklı faydaları da içerisinde barındırmaktadır. YouTube kullanmanın faydaları her bir kullanıcıyı içerebilecek biçimdedir. Bundan dolayı da giderek büyüyen ve kazandıran bir potansiyeli içerisinde barındırmaktadır. Milyonlarca kullanıcıya hizmet vererek, hem eğlenmelerini hem de para kazanmalarını sağlayan bir platform olarak tabir edilmektedir.

YouTube içerisinde içerik üreticileri genel itibarıyla ideal bir kazanca ulaşabilecektir. İzlenme sayıları ve abone durumlarına bağlı olarak bu türde bir kazanım hali ortaya çıkacaktır. Öte yandan bu platformda giderek büyüyen kanallara sahip olan kullanıcıların herkes tarafından tanınması ve daha popüler bir hale gelmesi gibi bir durum da açığa çıkmaktadır.

YouTube Ne Kadar Kazandırıyor?
YouTube odaklı olarak para kazanmak isteyenlerin sayısı bir hayli fazla olarak tabir ediliyor. Bu durum da YouTube kullanmanın faydaları arasında yer almaktadır. Ancak bu mecradan para kazanmak isteyenlerin ciddi bir tutum takınmaları ve sabırlı davranmaları da belirtilen konular arasında kendini gösteriyor.

YouTube içerisinde para kazanmak tamamen içeriklerin izlenme oranlarına bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Ancak para kazanmaya başlamak için de birtakım şartları yerine getirmek gerekiyor. En az 1000 aboneye sahip ve 4000 saat izlenmeyi içeren bir kanal olmaları durumunda da para kazanma imkanları ortaya çıkıyor. Son derecede makul oranlarda para kazanma gibi bir hal de açığa çıkabiliyor. 

Ler mais

Sosyal Medya Algoritması

Sosyal Medya Algoritması

Sosyal medya kavramı günden güne etkisini daha da geniş alana yaymakta ve daha fazla tercih edilerek iç dinamik alanı da genişlemektedir. Bundan dolayı başta Facebook, Google ve Youtube gibi platformlar olmak üzere Instagram, Twitter gibi çok fazla tercih edilen sosyal medya uygulamalarında çok fazla kullanıcı mevcuttur. Doğrusal sistemin ayakta tutulması için de gerekli prosedürler oluşturularak ihtiyaçlar karşılanır. Bu sistemin doğru işlemesini ise algoritmalar yapar.

Sosyal medya algoritmaları sistemin yapısının eksiksiz ve doğru olması adına sürekli olarak değişmektedir.  Kullanılan platformlara göre de uygulanan algoritma şekilleri farklıdır.

Algoritma, bir veri kümesinin nasıl davranacağını belirleyen matematiksel kurallara verilen bütün isimdir. Sosyal medya uygulamalarında algoritmalar düzenin korunması için destek sağlar. Bununla birlikte reklamlar ve arama sonuçlarının daha iyi bir görünüm sağlanması için de yine algoritmalara ihtiyaç duyulmaktadır. Örneğin Instagram kullanımında kullanıcılara takip ettikleri kullanıcıların takip ettikleri kullanıcılar önerilmektedir. Öneri algoritması olarak karşımıza çıkan bu yapay zeka algoritması sayesinde sosyal medya kullanıcıları tanıdığı ancak bulamadığı diğer kullanıcıları kolaylıkla görebilir.

Sosyal medya algoritma türleri de kullanılan sosyal medya platformlarının türüne göre değişiklik göstermektedir. Youtube, Facebook, Google, Twitter, Instagram gibi çeşitli ve çok fazla kullanılan sosyal medya uygulamalarında reklam, arama sonuçları ve öneri sistemleri gibi çeşitli algoritmalar kullanılarak kullanıcı deneyiminin en iyi biçimde ölçülmesi de sağlanır.


Ler mais